Obustavljeno slavljenje misa s vjernicima na otoku Braču zbog žarišta infekcije koronavirusa na tom otoku

Biskupski vikar za otok Brač don Ivica Huljev, župnik u Pučišćima i Pražnicama, obavijestio je sinoć vjernike svih bračkih župa da se zbog novonastale situacije na Braču i žarišta epidemije koronavirusa, obustavlja slavljenje misa s vjernicima.

Prema podacima Kriznoga stožera otoka Brača, do sada su na Covid-19 pozitivne 22 osobe, dok se 70 osoba nalazi u zdravstvenom nadzoru. Danas se očekuju i prvi rezultati testiranja koja je jučer na Braču obavio županijski Nastavni zavod za javno zdravstvo, a uzet je bris od 92 osobe koje su ostvarile kontakt sa zaraženim osobama.

“Računajući na vaše razumijevanje glede nužnosti promjene nedavno donesene obavijesti, i to zbog stanja koje se ubrzano mijenja, dužan sam vas obavijestiti da se zbog ozbiljnosti okolnosti sa zarazom koronavirusa na Braču, sukladno biskupovu usmenom priopćenju i dopuštenju, obustavlja slavljenje misa s narodom do opoziva”, stoji u obavijesti biskupskoga vikara na Braču. Prethodno je bilo objavljeno kako će se mise slaviti s vjernicima u svim bračkim župama, uz strogo poštivanje epidemioloških mjera, osim u Nerežišćima, Donjem Humcu i Dračevici. Treba naglasiti kako je najveći broj oboljelih od koronavirusa upravo u Nerežišćima gdje se vratio pacijent iz splitske bolnice za kojega je utvrđeno da je pozitivan i s kojim je kontakt ostvarilo više osoba koje su zatim testirane na covid-19.

“Još jednom dolazim k vama u ime svih bračkih župnika: računajući na zdrav razum i zdravu vjeru, pozvani smo najstrožije se pridržavati važećih crkvenih i civilnih odredbi. Svi koji imalo sumnjate da ste na bilo koji način bili u kontaktu s potencijalno zaraženom osobom, postujući moralna načela odgovornosti za sebe i druge, obratite se odgovornim službama kako bismo zajednički olakšali izlaz iz novonastale situacije”, poručio je biskupski vikar na Braču vlč. Huljev.

(IKA)