Proslava sv. Nikole u Komiži

Svečano euharistijsko slavlje na svetkovinu sv. Nikole, zaštitnika župe i naslovnika župne crkve u Komiži, predslavio je mons. Ranko Vidović, hvarski biskup.

Slavlje je započelo tradicionalnim paljenjem drvene barke nakon čega je uslijedila procesija i svečana sveta misa.

Na misi su koncelebrirali župnik Komiže don Toni Aviani, viški dekan i župnik don Milan Šarić i župnik Podšpilja don Ivo Mardešić, te fratri iz viškoga franjevačkog samostana, fra Pero Kelava i fra Žarko Mula. Mons. Vidović je u propovijedi istaknuo lik sv. Nikole kao čovjeka koji je istinski živio Isusovu zapovijed ljubavi prema bližnjima i pozvao okupljene na nasljedovanje lika i djela sv. Nikole, ne samo na svetkovinu sveca, već i u životnoj svakodnevici.

Pjevanje je predvodio župni zbor iz Komiže uz pomoć viškoga župnoga zbora pod ravnateljem maestra Ivice Belanića. Na kraju mise župnik don Toni Aviani zahvalio je svima koji su pridonijeli proslavi komiškoga zaštitnika sv. Nikole, a posebno mons. Vidoviću kojega je pozvao na što skoriji ponovni susret s vjernicima otoka Visa.