Drugi “Adventski razgovor” na Braču posvećen sinodalnom hodu Crkve

Održan drugi u nizu ''Adventskih razgovora'' Bračkog dekanata u tijeku sinodalnog hoda Hvarske biskupije

U drugom razgovoru (10. prosinca 2021. godine) sudjeluju don Ivica Huljev, don Pavao Gospodnetić i don Marko Plančić.

Glavna tema ovog drugog Adventskog razgovora bile su teme iz prvog dijela Pripremnog dokumenta za Sinodu pod naslovom: Poziv na zajednički hod. Iz tog dijela dokumenta sugovornici su izdvojili i komentirali osam naglasaka i izazova s kojima se Crkva neophodno mora suočiti i od čega ne možemo bježati:

1. epohalne promjene
  2. nitko se ne spašava sam, postojeće i nove nejednakosti s pandemijom koronavirusa
  3. nedostatak vjere i pokvarenost u Crkvi
  4. klerikalizam
  5. zloporaba moći
  6. sekularizirani mentalitet
  7. vjerski fundamentalizam
  8. podjele i suprostavljanja u Crkvi i društvu

Ovogodišnji ”Adventski razgovori” mogu se pratiti svakog petka u 20 sati, online na facebook profilu Župe sv. Petra u Supetru, a dostupni su i na youtube kanalu Hvarske biskupije.