Predstavljanje su organizirali Župa sv. Jeronima i nakladnik knjige „Kršćanska sadašnjost“.
Pozdravnu riječ uputio je župnik don Ivica Huljev, a knjigu su predstavili prof. dr. Josip Vrandečić, prof. emer. dr. don Nikola Bižaca i vlč. prof. dr. Željko Tanjić.
Prof. dr. Vrandečić s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, povjesničar rodom iz Pučišća, istaknuo je važnost i posebnost knjige „Tiha moć“ iz pera mons. Eterovića, teologa i diplomata. Na temelju osobnog iskustva i bogatog znanja napisao je knjigu koja je jedinstveno djelo ne samo na hrvatskom jeziku nego i na njemačkom i uskoro na španjolskom. Dokumentirano, ali i na temelju osobnih iskustava daje poseban uvid u djelovanje vatikanske diplomacije napose druge polovine 20. stoljeća i pokazuje njenu važnost i značenje za izgradnju mira i pravednog društva onkraj partikularnih interesa, vjerna temeljnom poslanju Crkve.
Profesor emeritus splitskog sveučilišta don Nikola Bižaca, svećenik Hvarske biskupije, istaknuo je teološku dimenziju djela, ukazujući na teološko djelovanje mons. Eterovića koji je svoju prvu disertaciju napisao o teologiji religija Henrija de Lubaca.
I nova knjiga na tragu učenja Drugoga vatikanskog sabora pokazuje da je djelovanje vatikanske diplomacije, promičući mir i suradnju među narodima i državama, itekako svjesno važnog i kompleksnog pitanja teologije religija imajući u vidu da suživot i suradnja između različitih religija tvori bitnu dimenziju međunarodne suradnje i izgradnje pravednijeg društva.
Rektor Hrvatskoga katoličkog sveučilišta vlč. Željko Tanjić, povezao je naslov knjige s promišljanjem Romana Guardinija o moći kao temeljnoj odrednici današnjeg vremena. Vatikanska diplomacija, što i knjiga pokazuje, ukazuje da današnje shvaćanje moći treba imati u temelju nekoliko kreposti, na tragu Guardinijevog promišljanja: ozbiljnost utemeljenu na istini, hrabrost i odgovornu slobodu. Ostaje izazov kako će vatikanska diplomacija djelovati u svijetu u kojem se čini da se neke zajedničke, temeljne postavke, kao što je razumijevanje slobode vjerovanja i ljudskih prava potpuno različito tumače.
Svi predstavljači istaknuli su važnost nove knjige koja će biti nezaobilazno štivo u razumijevanju djelovanja vatikanske diplomacije u današnjem svijetu.
Na kraju je riječ zahvale uputio i autor knjige, mons. Nikola Eterović, koji je zaokruženo i na osobniji način iznio svoje motive koji su ga vodili u pisanju navedene knjige, naglašavajući društveno-politički kontekst u kojem je knjiga objavljena, kao i važnost nekih autobiografskih zapisa koje se u novoj knjizi prvi put predstavljaju javnosti.
Program predstavljanja knjige uveličao je glazbenim sadržajem i mješoviti župni zbor sv. Jeronima pod ravnanjem s. Danijele Mihić.