Policajci proslavili blagdan svoga zaštitnika sv. Mihovila

Djelatnici Policijske postaje Hvar okupili su se na blagdan sv. Mihovila arkanđela, u subotu 29. rujna, u katedrali Sv. Stjepana I., pape i mučenika, u Hvaru na molitvu uz blagdan svojega zaštitnika. U prvim redovima hvarske katedrale na misnom slavlju sudjelovali su pristigli policajci zajedno s načelnikom tamošnje policijske postaje Jurom Tadićem. Ta policijska postaja, čiji se zaposlenici brinu za sigurnost i red na otoku Hvaru, obuhvaća područje toga otoka Hvar i pripadajući morski pojas sa otočićima.

Misu u povodu blagdana sv. Mihovila slavio je katedralni župnik Mili Plenković u suslavlju sa župnim vikarom u Hvaru Ivanom Jurinom. Poslije misnoga slavlja okupljeni policajci čestitali su katedralnom župniku Plenkoviću njegov imendan, a župnik je čestitao policiji svetkovinu njihova zaštitnika, uručivši im prigodni dar.

JADRAN BAŠIĆ