Održana likovna kolonija u župi Sućuraj

U župi Sućuraj na otoku Hvaru, koju pastoriziraju bosanski franjevci, od 27. lipnja do 3. srpnja pod nazivom „Terra incognita“ održana je likovna kolonija u kojoj je sudjelovalo deset akademskih slikara.

U koloniji su sudjelovali Tea Morić Šitum iz Splita, Alma Božanić Čače iz Splita, Branka Dubovac iz Zagreba, Darko Jovanović iz Osijeka, Ivan Branko Imrović iz Zagreba, Robert Budor iz Zagreba, Ivan Listeš iz Splita, Edo Unković iz Splita, Hrvoje Marko Peruzović iz Zagreba i Željko Mucko iz Koprivnice.

Po dogovoru, svaki od spomenutih umjetnika ostavio je župi Sućuraj po dvije slike. Neki umjetnici su samoinicijativno ostavili i tri. A tamošnji franjevci i organizatori kolonije fra Mario Divković i fra Stipo Marčinković pobrinuli su se za sve troškove sudionika kolonije.

Župljani župe Sućuraj s ljubavlju i poštovanjem dočekali su spomenute umjetnike. U tome su se osobito istaknule obitelji Ivice i Maje Vuljan, Ante i Duške Jeličić, Nikše, Vjeke i Ivice Vujnović, Stipe i Višnje Kačić Bartulović, Ante Rosandića te pjevačice troglasnog župnog zbora Ida Franičević, Mirjana Jerković, Milena Vuljan, Melita Pjacun, Marija Kuluz, Franka Jeličić i Štefica Petričević.

U petak 2. srpnja u drevnoj crkvi Sv. Ante Padovanskoga iz 1663. godine priređena je izložba darovanih slika.

(IKA)