Akcija Caritasa Hvarske biskupije za pomoć stradalima u poplavama u Bosni i Hercegovini

Zbog poplava koje su u petak, 4. listopada, pogodile krajeve susjedne Bosne i Hercegovine započinje prikupljanje novčane pomoći kako bi usred stradanja brojnih stanovnika, domova i infrastrukture putem Caritasove mreže u Bosni i Hercegovini pomoć čim prije stigla u poplavom pogođena područja.

📷 A. Kuburović - Donja Jablanica: Strahoviti prizori iz zraka

Svi su pozvani sudjelovati u akciji Hrvatskog Caritasa, no i naš će biskupijski Caritas zajednički prikupljati novčane priloge. Svi koji žele, mogu u svim župnim uredima naše biskupije donijeti svoje novčane priloge do nedjelje, 13. listopada, te će se u župama (u kojima to već nije učinjeno) u nedjelju, 13. listopada prikupljati milostinja za ovu nakanu.

Isto tako, do 13. listopada moguće je svoj dar za pomoć stradalima u poplavama u Bosni i Hercegovini uplatiti na račun:
CARITAS HVARSKE BISKUPIJE
SWIFT podaci za uplate iz inozemstva: OTPVHR2X
Poziv na broj: HR00 2024 ili HR99 prazno polje
Svrha uplate: Poplave BiH.

Dok se ujedinjujemo u molitvi s obiteljima koje su izgubile svoje najbliže, moleći živima snagu u teškim trenucima, želimo svojom blizinom i konkretnom pomoći pružiti ruku braći i sestrama i pokazati da, i u ovoj katastrofi, ”mnoge vode ne mogu ugasiti ljubav niti je rijeke potopiti” (Pj 8,7).