Smotra župnih zborova Bračkoga dekanata u Milni

Susret župnih zborova otoka Brača održao se 3. prosinca na Milni te je sudjelovalo 170 pjevača.

Sudjelovali su zborovi iz Bola, Dola, Milne, Postira, Pučišća, Selaca i Supetra te gosti iz Jelse s otoka Hvara.

Susret je upriličen na inicijativu Bračkog dekanata u dogovoru s animatorom liturgijskog pjevanja u Hvarskoj biskupiji Slavkom Reljićem.

Nazočne pjevača, pjevačice, voditelje zborova, župnike, dekana otoka Brača Ivicu Huljeva i generalnog vikara Hvarske biskupije Stanka Jerčića pozdravio je župnik don Tonči Kusanović izražavajući radost zbog pjesme u čast Gospodinu te zbog korisnog druženja i obogaćivanja svetog vremena došašća duhovnim dimenzijama. Smotra je bila i prilika da se ponovno slavi 200. obljetnica postojanja orgulja u župi.

Smotra je započela molitvom sv. Ceciliji, a potom je na orguljama svirao Lovre Marinović. Svaki zbor izveo je po dvije pjesme prikladne za predbožićno vrijeme. Smotra je završila sa zajedničkom pjesmom “Padaj s neba”, te kratkim pozdravima dekana i Slavka Reljića. Program je vodila g. Antonija Matulić.