Najava svećeničkog ređenja don Domagoja Babića i don Tončija Pruga

U subotu, 25. svibnja 2024. godine u 10 sati će u hvarskoj katedrali sv. Stjepana I., pape i mučenika biti zaređeni za svećenike đakoni Tonči Prugo i Domagoj Babić.

Tonči Prugo, sin pok. Ive i Anđe r. Prosenica, rođen 20. siječnja 1983. godine u Splitu. Kršten je u Župi sv. Petra u Supetru, gdje je i završio osnovnu školu, a srednju elektrotehničku školu u Splitu. Boravio je u Centralnom bogoslovnom sjemeništu u Splitu, filozofsko-teološki studij završio je na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu. Za đakona je zaređen 25. studenoga 2023. godine u rodnoj župi sv. Petra u Supetru, a đakonski praktikum vršio je u katedralnoj Župi sv. Stjepana I. u Hvaru.

Domagoj Babić, sin Branka i Adele Čekalović–Babić, rođen je 6. travnja 1996. godine u Splitu. Kršten je u Župi sv. Petra Apostola u Kaštel Novom, gdje je završio i osnovnu školu, a srednju elektrotehničku školu u Splitu. Boravio je u Centralnom bogoslovnom sjemeništu u Splitu, filozofsko-teološki studij završio je na Filozofsko-teološkom institutu Družbe Isusove u Zagrebu. Za đakona je zaređen 25. studenoga 2023. godine u Župi sv. Petra u Supetru, gdje je i vršio đakonski praktikum.

Gospodine, Sveti Oče, svemogući vječni Bože:
ti si Jedinorođenoga Sina svoga pomazao Duhom Svetim
za svećenika novog i vječnog saveza
i odredio da njegovo svećeništvo dalje živi u tvojoj Crkvi.
On sav svoj narod odlikuje kraljevskim svećeništvom
i iz ljubavi prema braći odabire ljude
koji polaganjem ruku postaju dionici njegove svećeničke službe.
Oni obnavljaju žrtvu spasenja u njegovo ime,
tvojim vjernima priređuju vazmenu gozbu,
prednjače ljubavlju, hrane ih tvojom riječju i svetim otajstvima;
posvećuju život tebi i spasu braće,
nastoje postati slika samoga Krista
i postojano svjedočiti ljubav i vjernost tebi.

predslovlje: Kristovo svećeništvo i služba svećenika