Konstituirajuća sjednica Prezbiterskog vijeća Hvarske biskupije

U Biskupskom ordinarijatu u Hvaru održana je u srijedu, 10. studenog 2021. godine, konstituirajuća sjednica Prezbiterskog vijeća Hvarske biskupije.

Prezbitersko vijeće je zbor svećenika koji predstavlja prezbiterij Biskupije. Kao senat dijecezanskog biskupa, ono pomaže biskupu u upravljanju Biskupijom, da se što više unaprijedi pastoralna dobrobit povjerenog mu Božjeg naroda.

Članovi Prezbiterskog vijeća Hvarske biskupije su:
Mons. Stanko Jerčić, don Jakša Rubinić, don Ljubomir Galov, don Ivica Huljev, don Toni Plenković, don Pavao Gospodnetić, don Ivan Jurin, don Toni Aviani i fr. Ante Augustin Kazoti, OP.

Nakon zajedničke molitve, sve nazočne je na početku sjednice pozdravio biskup Ranko Vidović i zahvalio im na njihovoj spremnosti i suradnji, te pozvao na suradnju, solidarnost i zajedništvo u svim pastoralnim nastojanjima.

Budući da je cijela Crkva započela sinodski hod kao način sudjelovanja u Biskupskoj sinodi “Za sinodalnu Crkvu – zajedništvo, sudjelovanje i poslanje“, glavna točka sjednice bila je posvećena biskupijskoj etapi sinodalnog hoda koja je 17. listopada započela i u Hvarskoj biskupiji. U iscrpnoj raspravi, izmjeni naglasaka i misli, jasnoća i nejasnoća, članovi Vijeća su konkretizirali glavna područja koja bi trebao uključiti Upitnik za biskupijsko savjetovanje. Dogovorena su osnovna polazišta za provedbu sinodskog savjetovanja u Hvarskoj biskupiji, nadasve nastojanje da se na što prikladniji način omogući zainteresiranima uključivanje u savjetovanje kako bi hrabrim i otvorenim govorom i pisanjem ostvarivanje sinodskog hoda imalo plodonosan utjecaj na budući život vjernika u župama Hvarske biskupije.