Glas Koncila objavio knjigu mons. Stanka Jerčića „Blizi Isusu“

U izdanju Glasa Koncila objavljena je nova knjiga jelšanskog župnika mons. Stanka Jerčića „Blizi Isusu – Usputna zapitkivanja uz okrajak haljina njegovih“.

Riječ je o knjizi koja donosi razgovore s nizom novozavjetnih osoba iz Isusove neposredne blizine poput Marije, Josipa, Pavla i Šimuna Petra, kao i govor kršćanskih mučenika i pjesme. Čitateljima su među ostalima približeni manje poznati likova poput Kleofe, Marije iz Betanije, Sirofeničanke Rute, Jaira, satnika Kornelija, Šimuna Kožara, Dizme, Longina, Gamalijela, Samarijanke Rahabe…

Ispreplećući gdjekad stvarnost i maštu, tekstovi su potkrijepljeni relevantnim podatcima iz područja biblijskih i srodnih znanosti. Knjiga obiluje biblijskim citatima, crkvenim dogmatskim naukom, tumačenjem imena i toponima te zanimljivostima iz povijesti.

Autor se u pisanju koristi dijaloškim stilom posežući za formom intervjua, ali i prikaza, pisanja u ja-formi, ulazeći u tuđe osobnosti iz kojih govori svojim znanjima, umijećima i vjerom.

Izborom tema, tj. kutova pod kojima se naginje u posvećenoj Isusovoj sjeni i promatra svoje likove i njihova nagnuća, autor hrani čitateljevu radoznalost i pruža motivaciju za odgovorniji i predaniji odnos prema Božjoj riječi koja je odgojiteljica života kršćana i čuvarica Božjih obećanja.

(IKA)