Najava đakonskog ređenja Tončija Pruga i Domagoja Babića

U subotu, 25. studenoga 2023. godine u 10.30 sati u župnoj crkvi sv. Petra u Supetru, za đakone Hvarske biskupije bit će zaređeni Tonči Prugo i Domagoj Babić.

Tonči Prugo, sin pok. Ive i Anđe r. Prosenica, rođen 20. siječnja 1983. godine u Splitu. Kršten je u Župi sv. Petra u Supetru, gdje je i završio osnovnu školu, a srednju elektrotehničku školu u Splitu. Boravi u Centralnom bogoslovnom sjemeništu u Splitu, a filozofsko-teološki studij završio je na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu.

Domagoj Babić, sin Branka i Adele Čekalović–Babić, rođen je 6. travnja 1996. godine u Splitu. Kršten je u Župi sv. Petra Apostola u Kaštel Novom, gdje je završio i osnovnu školu, a srednju elektrotehničku školu u Splitu. Boravi u Centralnom bogoslovnom sjemeništu u Splitu, a filozofsko-teološki studij završio je na Filozofsko-teološkom institutu Družbe Isusove u Zagrebu.

Bože, ti si poučio službenike svoje Crkve da ne žele biti služeni,
nego da sami služe svojoj braći i sestrama.
Udijeli, molimo te, ovim svojim slugama
koje si se udostojao izabrati za službu đakonata
da budu u djelovanju zauzeti,
a u molitvi postojani.