Ovogodišnji božićni koncert koji je održan u crkvi Očišćenja Blažene Djevice Marije, podržala je Turistička zajednica općine Postira, a koncert je okupio brojnu publiku iz različitih dijelova otoka.
Nastupili su zbor Karmel iz Župe sv. Ivana Krstitelja u obližnjim Postirima i domaći zbor Srca Isusova iz Župe Očišćenja BDM u Dolu. Zborovođa oba zbora bio je Mislav Čargo, a za orguljama Lovre Marinović, mladi akademski glazbenici s UMAS-a. Kao gosti koncerta nastupila je ženska vatrogasna klapa Alegrija iz Supetra. Koncert je u cijelosti brački „proizvod“.
Koncertni program obuhvatio je poznata božićna djela, pretežito obrade i harmonizacije hrvatske zborske i tradicijske glazbe. U središtu pozornosti bio je Franjo Dugan (Stariji) kao simbol hrvatskoga pjevanoga Božića. Uz Duganove harmonizacije na programu su se našla djela i obrade Schnabela, Lederera, Ćalete i Čarga, a koncert je započeo Meneghellovim jubilejskim himnom “Hodočasnici nade 2025”, u zajedničkoj izvedbi dvaju spomenutih zborova.
Svakako treba istaknuti da je koncert održan u potpuno obnovljenoj unutrašnjosti župne crkve, čiji su se radovi provodili od kraja kolovoza do početka studenoga ove godine, na što su Doljani posebno ponosni.
Na kraju koncerta izvođačima i okupljenoj publici obratio se župnik don Jure Martinić, uputivši zahvalu i božićnu čestitku. Istaknuo je, pri tom, važnost liturgijskoga zborskoga pjevanja koje na Braču, uz već poznati glazbeno-tradicijski repertoar, ima doista veliku važnost i dugu tradiciju.