Godina sv. Prošpera

Sljedeće godine navršava se 350. godišnjica od dolaska relikvija sv. Prošpera, suzaštitnika Hvara i Hvarske biskupije u katedralnu župu u Hvaru. Tim povodom u Hvaru će biti otvorena godina sv. Prošpera koja će trajati od 10. svibnja 2020. do 10. svibnja 2021. godine.

U nedjelju, 10. svibnja u 19 sati biskup Petar Palić predvodi euharistijsko slavlje kojim započinje proslava blagdana sv. Prošpera i otvaranje godine sv. Prošpera.

U 21.30 sati u katedrali će biti biblijsko bdijenje, na kojemu će župljani Hvara čitati četiri evanđelja i Djela apostolska. Bdijenje završava euharistijskim slavljem u ponedjeljak, 11. svibnja u 9 sati.

Istoga dana, 11. svibnja u 19 sati središnje euharistijsko slavlje proslave blagdana predvodit će biskup Palić u koncelebraciji s umirovljenim biskupom Slobodanom Štambukom i svećenicima.

Sva će se slavlja odvijati u skladu s odredbama i preporukama nadležnih institucija u vezi s vjerskim okupljanjima.